Innlegg

Ettervinteren og våren på Kampenjazz i Oslo

Ettervinteren og vårens program på Kampenjazz i Jazzkjerka nedenfor Politihuset på Grønland i Oslo er klart. Og det er mye spennende å se fram til på søndagene utover:

SØNDAG 7. JANUAR KL. 20.00
Trygve Seim Helsinki Songs
Trygve Seim – saxofoner og komposisjoner, Kristjan Randalu (Estland) – piano, Mats Eilertsen – bass, Markku Ounaskari (Finland) – trommer

SØNDAG 14. JANUAR KL. 20.00 Samspill
Nomzi Kumalo
Nomzi Kumalo – vokal, Eirik Fjelde – piano, Christo Stangness – kontrabass, Christer Jørgensen -trommer.

SØNDAG 21. JANUAR KL. 20.00
Kristoffer Kompen Kvartett
Kristoffer Kompen – trombone, Mats Eilertsen – bass, Eyolf Dale – piano, Pål Hausken – trommer. Support: Akershus og Oslo Ungdomsjazzorkester

SØNDAG 28. JANUAR KL. 20.00 Plateslipp
Time is a blind guide
Ayumi Tanaka – piano, Håkon Aase – fiolin, Leo Svensson Sander – cello, Ole Morten Vågan – bass, Thomas Strønen – trommer

SØNDAG 11. FEBRUAR KL 20.00
Rob Waring Residerende Kapellmester
Elin Rosseland – Vokal, Rob Waring – Vibrafon, Mats Eilertsen – Bass

SØNDAG 18. FEBRUAR KL. 20:00 Samspill
Avatar
Sanskriti Shrestha – tablas, Magnus Wiik – gitar/banjo, Erlend Albertsen – bass, Hans P. Kjorstad – fiolin, Henriette Hvidsten Eilertsen – fløyte, Andreas Wildhagen – trommer

SØNDAG 25. FEBRUAR KL 20:00
Rob Waring Residerende Kapellmester (bildet)
Rob Waring – vibrafon/marimba, David Friedman – vibrafon/marimba

SØNDAG 4. MARS KL. 20:00 Plateslipp
Eyolf Dale Wolf Valley
Eyolf Dale – piano, Per Zanussi – bass, Gard Nilssen – trommer, André Roligheten – sax & klarinett, Hayden Powell – trompet, Kristoffer Kompen – trombone, Adrian Løseth Waade – fiolin

SØNDAG 11. MARS KL 20:00
Rob Waring Residerende Kapellmester
Rob Waring – Vibrafon, Kenny Wessel – gitar, Mats Eilertsen – Bass

SØNDAG 18. MARS KL. 20:00
Espen Berg Trio
Espen Berg – piano, Bárður Reinert Poulsen – bass, Simon Olderskog Albertsen – trommer

SØNDAG 8. APRIL KL 20:00
Andersen & Svendsen:
Arild Andersen- bass, Christian Meaas Svendsen – bass

SØNDAG 15. APRIL KL 20:00
Hanna Paulsberg Concept med Magnus Broo
Hanna Paulsberg: saksofon, Trygve Fiske. Bass, Oscar Grönberg: piano, Hans Hulbækmo: trommer, Magnus Broo: Trompet

SØNDAG 22. APRIL KL 20:00
Electric Daisy
Kim Myhr – el.gitar, Sofia Jernberg – vokal, David Stackenäs – ak. Gitar, Christian Wallumrød – piano, små-elektro

SØNDAG 29. APRIL KL 20:00
Internasjonale Jazzdager Samspill/Nordic Black Theatre, Oslo Jazzfestival, Kampenjazz
FriEnsemblet med Naïssam Jalal
Naïssam Jalal – fløyte, Mirsaeed Hosseyni Panah – santoor, Mathilde Grooss Viddal – bassklarinetter, saksofoner, Kristoffer Alberts – altsaksofon, Øyvind Brække – trombone, Per Willy Aaserud – trompet, elektronikk, Britt Pernille Frøholm – hardingfele, fele, Tellef Kvifte – laptop, tangenter, flygel, trøorgel, Knut Kvifte Nesheim – vibrafon, trommer, Ellen Brekken – kontrabass, Tord Knudsen – videoimprovisasjon

SØNDAG 6. MAI KL. 20.00
Building Instrument:
Mari Kvien Brunvoll (stemme, div.elektronikk, perkusjon, zither), Øyvind Hegg-Lunde (trommer, perkusjon), Åsmund Weltzien (div. tangenter)

SØNDAG 3. JUNI KL 20:00
Oslo musikk- og kulturskole: Sommerkonsert

Adresse: Nordic Black Cafeteatret, Holendergata 8, Oslo
www.kampenjazz.com