Innlegg

Kampenjazz våren 2016

Året 2016 er ute av bleiestadiet og det er en ny vårsesong på Kampenjazz. Samarbeidet med Nordic Black Theatre har gjort Kampenjazz til en av de aller viktigste jazz-scenene i Oslo.

Kampenjazz holder til i Caféteateret i Hollendergata 8, den tidligere metodist-kjerka på Grønland i Oslo, like ved Botsfengslet og Politihuset, hos Nordic Black Theatre. Opplev jazz i ei kjerke i Gamle Oslo hvor musikken sitter i veggene.

Søndag 17. januar kl. 20:00 – SESONGSTART – Dobbeltkonsert: SKRAP & Hulbækmo-Roligheten Duo
Anja Lauvdal: keyboard, MS10 og mye mer, Heiða Jóhannesdóttir Mobeck: tuba og mye mer
Hans Hulbækmo: trommer, André Roligheten: saksofoner

Søndag 24. januar kl. 20:00 – Oslo Art Trio
Mikhail Alperin: piano, Evelina Petrova-Alperin: trekkspill, Roberto Dani: trommer

Søndag 31. januar kl. 20:00 – Vinterjazz 2016: Der lange Schatten
Michael Thieke: klarinett, Håvard Wiik: piano, Antonio Borghini: bass 

Residerende kapellmester  Mathilde Groos Viddal

Søndag 7. februar kl. 20:00 – Vinterjazz 2016: Viddal/Kvifte/Nesheim Trio
Mathilde Grooss Viddal: kontrabass­klarinett, Tellef Kvifte: elektronikk, keyboards, Knut Kvifte Nesheim: perkusjon, Tord Knudsen: lys, video

Søndag 14. februar kl. 20:00 –FriEnsemblet med Naïssam Jalal
Mathilde Grooss Viddal: leder, bassklarinett, saksofoner, Dag Stiberg: saksofon, Per Willy Aaserud: trompet, elektronikk, Øyvind Brække: trombone, Safaa al Saadi: darbouka, ney, vokal, Britt Pernille Frøholm: hardingfele, Tellef Kvifte: laptop, Knut Kvifte Nesheim: vibrafon, perkusjon Siv Øyunn Kjenstad: trommer, vokal, Ellen Brekken: bass, Naïssam Jalal: fløyte

Søndag 21. februar kl. 20:00 – Meditations & Prayers
Mathilde Grooss Viddal: sopransaksofon, klarinetter, Harpreet Bansal: fiolin, Per Willy Aaserud: trompet, elektronikk, Børge-Are Halvorsen: tenorsaksofon, Øyvind Brække: trombone 

Søndag 28. februar kl. 20:00 – Rydin
Andrea Rydin Berge: piano, vokal, Greg Riddell: cello, Dag Magnus Narvesen: trommer, Sebastian Haugen: bass, Åsa Hillingseter Løyning: visuelt design

Søndag 6. mars kl. 20:00 – Knut Riisnæs / Kristoffer Kompen kvintett
Knut Riisnæs: tenorsaksofon. Kristoffer Kompen: trombone, Hermund Nygård: trommer, Anders Aarum: piano, Jo Skaansar: bass

Søndag 13. mars kl. 20:00 – PLATESLIPP: Hanna Paulsberg Concept
Hanna Paulsberg: saksofon, Trygve Fiske: bass, Hans Hulbækmo: trommer, Oscar Grönberg: piano

Søndag 3. april kl. 20:00 – PLATESLIPP: Moksha
Oddrun Lilja Jonsdottir: gitar, Sanskriti Shrestha: tablas og vokal, Tore Flatjord: darbuka

Søndag 10. april kl. 20:00 – Andratx
Jonas Kullhammar: saksofon, Kresten Osgood: trommer, Ole Morten Vågan: bass

Søndag 17. april kl. 20:00 – Holum Trio+3
Vegard Holum: trompet, vokal, Stian Andreas Andersen: bass, vokal, Øystein Aarnes Vik, trommer, klokkespill, vokal, Sigrid Aase: vokal, Håkon Aase: fele, Katrine Schiøtt: cello

Søndag 24. april kl. 20:00 – Hayden Powell Trio
Hayden Powell: trompet, Eyolf Dale: piano, Jo Fougner Skaansar: kontrabass

Søndag 8. mai kl. 20:00 – Harald Lassen & LAB Trio
Anneleen Boehme: bass, Lander Gyselinck; trommer, Bram De Looze: piano, Harald Lassen: saksofoner, vokal, perkusjon

Søndag 15. juni kl. 20:00 – Oslo musikk- og kulturskole