Innlegg

London Jazz Festival i november

EFG London Jazz Festival feirer i år tiårsjubileum som samarbeid mellom festivalen og EFG Private Banking. Som vanlig har de et rikt og variert program, og i løpet av dagene 16. til 25. novemberkan man farte rundt i byen (husk Oyster-kort på metroen) og oppleve kvalitetsjazz i de store konsertsalene, på mindre klubber og både i sentrale, turistbefengte gater og i utkanten av millionbyen.
Det er totalt meningsløst og uoverkommelig å nevne alle konsertene her, men for den som vil sjekke ut hele programmet, finner du det HER

Men for den som trenger salt-peanuts.eus råd i vrimmelen av konserter kan vi anbefale følgende:

Fredag 16. november:
kl. 19:00 Christian Sands, Pizza Express
kl. 19:30 Soft Machine Borderline, Soho
kl. 19:30 London Improvisers Orchestra, Deptford Town Hall
kl. 19:30 Dave Douglas – Uplift, Southbank Centre
kl. 19:30 Tord Gustavsen Trio, Cadogan Hall
kl. 20:30 Billy Harper, Church Of Sound

Lørdag 17. november:
kl. 12:00 Sigbjørn Apeland + Danalogue + Helen Papaioannou, Union Chapel, Islington
kl. 19:00 Marc Copeland & Dave Liebman, Pizza Express
kl. 20:00 Mariza, Sounthbank Centre
kl. 21:30 Saxophone Summit, 606 Club

Søndag 18. november:
kl. 17:30 Bill Frisell solo, Cadogan Hall
kl. 18:30 Shai Maestro, Ronnie Scott’s
kl. 19:30 Elina Duni & Rob Luft, Omnibus, Chapman
kl. 20:00 Sheila Jordan & Cameron Brown, Pheasantry, Chelsea
kl. 20:00 Emilia Mårtensson, Vortex, Dalston

Mandag 19. november:
kl. 14:30 Martin Speake’s Charukesi, Cadogan Hall
kl. 19:30 Archie Shepp + Red Circle, Barbican
kl. 19:30 Orphy Robinson’s Astral Weeks, Southbank Centre
kl. 20:30 Sheila Jordan & Cameron Brown, Pheasantry, Chelsea

Tirsdag 20. november:
kl. 18:00 Jeff Watt6s + Kurt Rosenwinkel, Pizza Express
kl. 19:30 Trio HLK & Evelyn Glennie, South Hampstead High School Theatre
kl. 19:30 Stanley Clarke + The Headhunters, Southbank Centre
kl. 19:30 Youn Sun Nah + Hyelim Kim & Alice Zawadzki, Southbank Centre
kl. 20:00 Humprey Lyttelton Band, Bull’s Head, Barnes
kl. 20:00 Kairos 4tet, Rich Mix, Shoreditch
kl. 20:00 Jazzmaia Horn + Tokyo Chutei Iki, Ronnie Scott’s

Onsdag 21. november:
kl. 19:30 James Taylor Quartet & Orchestra, Cadogan Hall
kl. 20:30 Wolfert Brederode, Pizza Express
kl. 20:30 Tony Kofi’s Portrait Of Cannonball, 606 Club
kl. 21:30 Antonio Sanchez, Jazz Café, Camden

Torsdag 22. november:
kl. 19:30 Rymden (Wesseltoft/Öström/Berglund + Liran Donin’s 1000 Boats, Southbank Centre
kl. 19:30 Jessica Radcliffe, Scoff and Banter, Kensington
kl. 19:45 Stan Suløzmann’s Neon orchestra, Southbank Centre
kl. 20:00 Myra Melford + Lauren Kinsella, Kings Place

Fredag 23. november:
kl. 13:00 Kid Downes, Southbank Centre
kl. 13:00 Thomas Backman, Southbank Centre
kl. 19:30 Jazz Cubano! Arthuro O’Farill + Omas Sosa & Yilian Canizares + Alfredo Rodriguez, Barbican
kl. 19:30 Richard Galliano, Wigmore Hall
19:30 Phronesis + Supersilent, Southbank Centre
kl. 19:30 Lisa Ekdahl + Livio Minafra, Cadogan Hall
kl. 20:30 Julia Biel: Celebrating Billie Holiday, Pheasantry, Chelsea

Lørdag 24. november:
kl. 12:00 Pete Wareham & Ivo Neame + Hilde Marie Holsen, Union Chapel
kl. 19:00 Espen Eriksen Trio & Andy Sheppard, Pizza Express
kl. 19:30 Madeleine Peyroux, Southbank Centre
kl. 19:30 Liane Carroll & Claire Martin, St. John’s Smith Square, Dalston
kl. 20:00 James Brandon Lewis, Vortex, Dalston
kl. 21:30 Clark Tracey, 606 Club, Chelsea

Søndag 25. november
kl. 13:45 Nordic Jazz Comets: Baldvin Snær Quintet + Signe + I Just Came From The Moon + Buncealarm! + Don-Quifive, Barbican
kl. 18:00 Cyrille Aimée, Pizza Express
kl. 19:30 Abdullah Ibrahim & Ekaya w. Keyon Harrold, Barbican
kl. 20:00 Yasmin Lacey, Jazz Café, Camden