Nye skiver og bøker


flere skiver og bøker...

Skiver du bør ha


flere anbefalte skiver...

Våre beste klipp


flere filmer...

Ledere og debattinnlegg


flere debattinnlegg...

Innlegg

Nasjonal jazzscene i Oslo med kjempehøst

Programmet for høsten på Nasjonal jazzscene, Victoria i Oslo er lansert. Som hovednavn for høsten velger vi de to konsertene den 22. november (kl. 16:00 og 21:00) med vokalisten Cassandra Wilson. Bare å få henne på to klubbjobber samme dag, må være en bragd.

Utover det er det høydepunkter for enhver smak denne høsten, fra Gary Burton Quartet den 1. november, via Ingrid Laubrock Ant-House (18. september), Ralph Alessi Baida Quartet (3. oktober) til John Mc Laughlin (27. og 28. november).

I desember kommer også nederlandske ICP Orchestra (etter all sannsynlighet uten lederen gjennom alle år, Misha Mengelberg), 15. oktober kommer Snarky Puppy og 21. november kommer Soundprints med bl.a. Joe Lovano og Dave Douglas.

Hele høstlisten (de som er bekreftet) er som følger:

Ma. 11/08 Oslo Jazzfestival Sonny Fortune Quartet

Ti. 12/08 Oslo Jazzfestival Atomic

On. 13/08 Oslo Jazzfestival The Cookers

To. 14/08 Oslo Jazzfestival Helge Lien Trio / Sun Ra Arkestra

Fr. 15/08 Oslo Jazzfestival Nik Bärtch / Bergen Big Band/John Surman / Jam

Lø. 16/08 Oslo Jazzfestival Barnekonsert / Django Bates / Ester Rada / Jam

Fr. 29/08 SESONGÅPNING: Stian Cartsensen Flipp

Lø. 30/08 jassboks

On. 03/09 Uhørt – Martin Vinje Trio

To. 04/09 3 SOLOS: Gard Nilssen + Morten Qvenild + Sofia Jernberg

Fr. 05/09 Hedvig Mollestad

On. 10/09 Sidsel Endresen og Stian Westerhus

To. 11/09 Jon Balke Siwan Sextet

Fr. 12/09 Oslo Kulturnatt: BWM Trio

Lø. 13/09 Trondheim JazzOrkester med Kristoffer LO

Ti 16/09 Ultima Festival –Maja Ratkje, Helge Sten med flere

On. 17/09 Uhørt Dina Kompisars Kompisar + Curtins Aside

To. 18/09 Ingrid Laubrock (bildet) Anti-house

Fr. 19/09 Tonbruket

Lø. 20/09 Sinne Eeg Quartet

On. 24/09 Jazzaid

To. 25/09 Zach/Fernandez

Fr. 26/09 Håvard Stubø Kvartett

Lø. 27/09 Jassbox

On. 01/10 Eple Trio m Mathias Eick

To. 02/10 Sheila Jordan

Fr. 03/10 Ralph Alessi Baida Quartet

To. 09/10 Etienne M’bapppe

Fre. 09/10 New Nordic Sounds – tre Europeiske band

Lø. 11/10 Ine Hoem

On. 15/10 Mike Stern

To. 16/10 Craig Taborn Trio

Fr. 17/10 Jan Erik Vold 75

Lø. 18/10 Jan Erik Vold 75 – lukket

On. 22/10 Uhørt Natura Kvartett + Torstein Express

To. 23/10 Østergaard Art Quartet

Fr. 24/10 Hubro Label Night: Moskus + Building Instrument + Mats Eilertsen Trio

Lø. 25/10 Jassbox

On. 29/10 Come Shine

To. 30/10 Oslo World Music Festival Huun Huur Tu

Fr. 31/10 Oslo World Music Festival Nordic Namgar

Lø. 01/11 Gary Burton Quartet

On. 05/11 Melissa Aldana

To. 06/11 The Thing

Fr. 07/11 Nils Petter Molvær

Lø. 08/11 Bjørvika Business Band

To. 13/11 The Bad Plus

Lø. 15/11 Snarky Puppy

To. 20/11 Jazzradioen

Fr. 21/11 Soundprints – Joe Lovano – Dave Douglas

Lø. 22/11 Cassandra Wilson kl 16.00 og kl 21.00

On. 26/11 Uhørt Sala Palmer + Soil Collectors

To. 27/11 John Mc Laughlin

Fr. 28/11 John Mc Laughlin

Lø. 29/11 Jassbox

On. 03/12 Markus Pesonen Hendectet

To. 04/12 Håvard Wiik

Fr. 05/12 Ellen Andrea Wang

To. 11/12 ICP Orchestra

Lø. 13/12 Hilde Louise – julekonsert

(Foto: Jan Granlie)