Innlegg

Programmet for Tampere Jazz Happening offentliggjort

Programmet for ett av årets festivalhøydepunkt, Tampere Jazz Happening, er offentliggjort I dag. Og også I år har de en rekke fine konserter på de tre scenene Pakkahoune, Klubi og Telakka, alle beliggende på same torv med kort gangavstand.
Her er hva Juhamatti Kauppinen og hans stab har spikret sammen til årets festival fra 1. til 4. November:

Torsdag 1.11.
Klubi ”Spotlight on Austria”
19.00 Mario Rom’s Interzone (AUT)
Mario Rom  (tp), Lukas Kranzelbinder (b), Herbert Pirker (dr)

20.00 Kompost3 (AUT)
Martin Eberle (tp, slidetp, flh), Benny Omerzell (rhodes, hammond, red instruments, p), Manu Mayr (b), Lukas König (dr, perc, synth)

21.00 Elektro Guzzi (AUT)
Bernhard Breuer (dr), Bernhard Hammer (g), Jakob Schneidewind (b)

Fredag 2.11.
Klubi
01.00 Ghost-Note (US)
Robert Sput Searight (dr), Nate Werth (perc), Sylvester Onyejiaka and/or Jonathan Mones (s), Xavier Taplin (keys), AJ Brown and/or MonoNeon (g, b)

Telakka
21.00 Black Motor (FIN)
Simo Laihonen (dr), Ville Rauhala (b), Tane Kannisto (s)

22.30 Martti Vesala Soundpost Quintet (FIN)
Martti Vesala (tp, flh), Petri «Pope» Puolitaival (ts), Joonas Haavisto (p), Juho Kivivuori (b), Ville Pynssi (dr)

00.00 Maxxxtett (FIN)
Max Zenger (s), Tomi Nikku (tp), Teemu Åkerblom (b), Joonas Leppänen (dr)

Pakkahuone
19.00 YRJÖ-award

20.00 Henri Texier Sand Quintet (FR)
Henri Texier (b), Sébastien Texier (as, cl), Vincent Lê Quang (ts, ss), Manu Codja (g), Gautier Garrigue (dr)

21.45 Trygve Seim Helsinki Songs (NO/FI/ES)
Trygve Seim (s), Markku Ounaskari (dr), Mats Eilertsen (b), Kristjan Randalu (p)

23.30 Josef Leimberg (US)
Josef Leimberg (tp), Tracy Wannomae (bcl, s, fl), William Logan (dr), Anand Bennett (g), Dante Pascuzo (b), Matthew Little (keys)

Lørdag 3.11.
Klubi
01.00 Timo Lassy Band & Ricky-Tick Big Band Brass (FIN)
Timo Lassy (s), Teppo Mäkynen (dr), Antti Lötjönen (b), Georgios Kontrafouris p, keys), Abdissa Assefa (perc), Ricky-Tick Big Band Brass Conductor: Valtteri Laurell Pöyhönen, Jukka Eskola (tp), Kalevi Louhivuori (tp), Mikko Gunu Karjalainen (tp), Janne Toivonen (tp), Heikki Tuhkanen (tb), Juha Jay Kortehisto (tb), Aaro Huopainen (tb), Juho Viljanen (tb, tuba)

Telakka
21.0 3TM (FIN)
Teppo Mäkynen (dr), Antti Lötjönen (b), Jussi Kannaste (s)

22.30 Halmeprospekt (FIN)
Hepa Halme (s, cl), Matti Riikonen (tp), Esa Onttonen (g), Arttu Tolonen(synth, g), Tapani Varis (b, mouth organ, willow flute), Alf Forsman (dr), Pekko Käppi (finnish bowed lyre)

00.00 Mopo feat. Mikko Innanen (FIN)
Linda Fredriksson -(s), Eero Tikkanen (b), Eeti Nieminen (dr, perc), Mikko Innanen (s)

Pakkahuone
14.00 Olavi Louhivuori „The Net of Indra“ (FI//SE)
Olavi Louhivuori (dr), Eivind Lønning (tp), Juhani “Junnu” Aaltonen (s, fl), Palle Danielsson (b)

15.45 Kaja Draksler Octet (SI/LA/AR/NL/RO/BE/IS)
Björk Níelsdóttir (v) , Laura Polence (v), Ada Rave (ts, cl) , Ab Baars (cl, ts), George Dumitriu (vio, viola, Kaja Draksler (p), Lennart Heyndels (b). Onno Govaert (dr, perc)

17.30 ¿Que Vola? (FR/CU)
Adonis Panter-Calderon (perc), Barbarito Crespo-Richard (perc), Ramon Tamayo-Martinez (perc), Fidel Fourneyron (tb), Aymeri Ayice (tp, Hugues Mayot (ts), Benjamin Dousteyssier (as, bs), Bruno Ruder (rhodes), Thibaud Sulas (b), Elie Duris (dr), Pierre Favrez (sound)

20.00 Yuko Oshima & Hamid Drake (JP/US)
Yuko Oshima (dr), Hamid Drake (dr)

21.45 Denys Baptiste “The Late Trane” (GB)
Denys Baptiste (s), Nikki Yeoh(p, keys), Rod Youngs (dr), Larry Bartley (b)

23.30 Rymden (SE/NO)
Bugge Wesseltoft (p), Dan Berglund (dr), Magnus Öström (b)

Søndag 4.11.
Telakka
21.00 Emma Salokoski & Ilmiliekki Quartet (FIN)
Emma Salokoski (v), Verneri Pohjola(tp), Antti Lötjönen (b), Olavi Louhivuori (dr)s, Tuomo Prättälä (p)
Pakkahuone

14.00 Fire! Orchestra (SE)
Mats Gustafsson (bs), Johan Berthling (b), Andreas Werliin (dr), Mariam Wallentin (v), Josefin Runsteen (vio, perc, v) Anna Lindal (vio), Katt Hernandez (vio), Leo Svensson (c), Per Texas Johansson (s, bcl), Christer Bothén (s), Isak Hedtjäm (cl), Alexander Zethson (p), Susana Santos Silva (tp)

15.45 Jamie Baum Septet+ (US)
Jamie Baum (fl)s, Kenny Warren (tp), Sam Sadigursky (as, bsl), Chris Komer (frh), Brad Shepik (g, singing bowl), Luis Perdomo (p), Zack Lober (b, singing bowl), Jeff Hirshfield (dr)

17.30 Art Ensemble of Chicago (US)
Roscoe Mitchell (s, fl, perc), Famoudou Don Moye (dr, congas, bongos, perc), Hugh Ragin (tp, flh, piccolo tp), Tomeka Reid (c), Jaribu Shahid (b, obj), Dudu Kouaté (perc)