Innlegg

Sterkt forårsprogram i Klub Primi

Den relativt nystartede Klub Primi i H15, med adresse Halmtorvet 15 mi København, har et svært spennende program for våren. Så er du i nærheten en tirsdagskveld i løpet av april og mai, så vet du hvor du skal legge turen.
Her er programmet:

2. april
20:30 Jenny Graf/Arash Pandi
Jenny Gräf, electronics; Arash Pandi, electronics

21:30 Michala & Morten
Michala Østergaard-Nielsen, drums; Morten Carlsen, reeds

22:30 Ø.Nielsen/Persdotter/Zeuthen/Thomsen
Michala Østergaard-Nielsen, drums; Mika Persdotter, viola; Jesper Zeuthen, alto saxophone; Asger Thomsen, double bass

9. april
20:30 Jeppe Zeeberg
Jeppe Zeeberg, piano

21:30 Thou Sonic Friend
Birgitte Lyregaard, vocal, percussion; Carolyn Goodwin, clarinets, saxophones; Peter Tinning, guitar, effects

22:30 Henrik Pultz Melbye
Henrik Pultz Melbye, saxophone

16. april Easter Special Extra Early Gig
19:30 EHM feat. Renato Grieco
Marcela Lucatelli, voice; Erik Kimestad, trumpet; Henrik Olsson, electric guitar; Renato Grieco, electronics

20:30 Draminsky
Jakob Draminsky Højmark, electroacoustic melodion, FX, K7, Radel

21:30 Kjær/Hogstrand/Dyrnes/Ruiz
Julie Kjær, alto saxophone; Pauline Hogstrand, viola; Oda Dyrnes, cello; Vincent Ruiz, bass

22:30 Maria Faust American Trio
Maria Faust, alto saxophone; Tim Dahl, electric bass; Weasel Walter, drums

23. april
20:30 Teller/Toxværd
Laura Toxværd, alto saxophone; Jørgen Teller, electric guitar

21:30 TEETH
Anders Filipsen, keyboard; Herman Müntzing, electronics, enhanced objects, vocal; Håkon Berre, drums, objects, electronics

22:30 Kimestad/Aardestrup/Øyunn
Erik Kimestad, trumpet; Jonathan Aardestrup, bass; Øyunn, drums

30.april
20:30 Crush String Collective
Maria Jagd, violin; Pauline Hogstrand, viola; Mika Persdotter, viola; Oda Dyrnes, cello; Julija Morgan, violin; Tove Bagge, viola; Ida Nørby, cello

21:30 Jomi Massage
Jomi Massage, recitation; Maria Laurette Friis, electronics

22:30 T/S STERN VESTERVIK
TS Høegh, recitation, alto saxophone, keys; Sternberg, recitation, electronics; Kristian Tangvik, tuba, electronics; Anders Vestergaard, drums, electronics

7. mai
20:30 The Trio. Period!
Olga Witte, piano; Valeria Conte, clarinet; Carolyn Goodwin, clarinet, bass clarinet

21:30 Borchert/Carlsen
Johanna Borchert, piano; Morten Carlsen, reeds

22:30 Nattradion
Katrine Amsler, keys, micro guitar, programming; Johannes Burström, bass programming; Samuel Hällkvist, guitar

14. mai
20:30 Silence Trio 2
Sissel Vera Pettersen, voice, electronics; Randi Pontoppidan, voice, electronics; Jakob Davidsen, piano

21:30 Extemporize Orchestra
Birgitte Lyregaard, vocal; Asger Thomsen, double bass; Erik Kimestad, trumpet; Cornelia Nilsson, drums; Maria Bertel, trombone; Henrik Olsson, guitar; Ola Rubin, trombone; Carolyn Goodwin, bass clarinet; Kristian Tangvik, tuba; Henrik Pultz Melbye, saxophone; Signe Emmeluth, saxophone, Petter Asbjørnsen, double bass; Maria Dybbroe, saxophone; Nana Pi, conductor

22:30 Emmeluth/Andersson/Melbye
Signe Emmeluth, saxophone; Anne Andersson, trumpet; Henrik Pultz Melbye, saxophone

21. mai
20:30 The Taffy Galaxies
Erik Kimestad, trumpet; Anders Vestergaard, drums

21:30 Kovacs/Duelund/Jagd
Kamilla Kovacs, vocal; Ida Duelund, bass; Maria Jagd, violin

22:30 Ragnhild May/Kristoffer Raasted
Ragnhild May, homemade organ; Kristoffer Raasted, dance

28. mai
20:30 Kaleido
Cecilie Strange, saxophone; Anna Roehmer, electric guitar + guests: Stine Steendorph, vocal; Jakob Høyer, drums

21:30 Bespeak
Dalia Faitelson, guitar, percussion; Makikko Hirabayashi, piano; Randi Pontoppidan, vocal, electronics; Anders Børup, vocal, electronics; Soma Allpass, cello, electronics

22:30 Dybbroe/Ludvigsen Duo
Maria Dybbroe, alto saxophone; Jonathan Jull Ludvigsen, drums