Nye skiver og bøker


flere skiver og bøker...

Våre podkaster


flere podkaster ...

Skiver du bør ha


flere anbefalte skiver...

Våre beste klipp


flere filmer...

Ledere og debattinnlegg


flere debattinnlegg...

Innlegg

London Jazz Festival i november

EFG London Jazz Festival feirer i år tiårsjubileum som samarbeid mellom festivalen og EFG Private Banking. Som vanlig har de et rikt og variert program, og i løpet av dagene 16. til 25. novemberkan man farte rundt i byen (husk Oyster-kort på metroen) og oppleve kvalitetsjazz i de store konsertsalene, på mindre klubber og både i sentrale, turistbefengte gater og i utkanten av millionbyen.
Det er totalt meningsløst og uoverkommelig å nevne alle konsertene her, men for den som vil sjekke ut hele programmet, finner du det HER

Men for den som trenger salt-peanuts.eus råd i vrimmelen av konserter kan vi anbefale følgende:

Fredag 16. november:
kl. 19:00 Christian Sands, Pizza Express
kl. 19:30 Soft Machine Borderline, Soho
kl. 19:30 London Improvisers Orchestra, Deptford Town Hall
kl. 19:30 Dave Douglas – Uplift, Southbank Centre
kl. 19:30 Tord Gustavsen Trio, Cadogan Hall
kl. 20:30 Billy Harper, Church Of Sound

Lørdag 17. november:
kl. 12:00 Sigbjørn Apeland + Danalogue + Helen Papaioannou, Union Chapel, Islington
kl. 19:00 Marc Copeland & Dave Liebman, Pizza Express
kl. 20:00 Mariza, Sounthbank Centre
kl. 21:30 Saxophone Summit, 606 Club

Søndag 18. november:
kl. 17:30 Bill Frisell solo, Cadogan Hall
kl. 18:30 Shai Maestro, Ronnie Scott’s
kl. 19:30 Elina Duni & Rob Luft, Omnibus, Chapman
kl. 20:00 Sheila Jordan & Cameron Brown, Pheasantry, Chelsea
kl. 20:00 Emilia Mårtensson, Vortex, Dalston

Mandag 19. november:
kl. 14:30 Martin Speake’s Charukesi, Cadogan Hall
kl. 19:30 Archie Shepp + Red Circle, Barbican
kl. 19:30 Orphy Robinson’s Astral Weeks, Southbank Centre
kl. 20:30 Sheila Jordan & Cameron Brown, Pheasantry, Chelsea

Tirsdag 20. november:
kl. 18:00 Jeff Watt6s + Kurt Rosenwinkel, Pizza Express
kl. 19:30 Trio HLK & Evelyn Glennie, South Hampstead High School Theatre
kl. 19:30 Stanley Clarke + The Headhunters, Southbank Centre
kl. 19:30 Youn Sun Nah + Hyelim Kim & Alice Zawadzki, Southbank Centre
kl. 20:00 Humprey Lyttelton Band, Bull’s Head, Barnes
kl. 20:00 Kairos 4tet, Rich Mix, Shoreditch
kl. 20:00 Jazzmaia Horn + Tokyo Chutei Iki, Ronnie Scott’s

Onsdag 21. november:
kl. 19:30 James Taylor Quartet & Orchestra, Cadogan Hall
kl. 20:30 Wolfert Brederode, Pizza Express
kl. 20:30 Tony Kofi’s Portrait Of Cannonball, 606 Club
kl. 21:30 Antonio Sanchez, Jazz Café, Camden

Torsdag 22. november:
kl. 19:30 Rymden (Wesseltoft/Öström/Berglund + Liran Donin’s 1000 Boats, Southbank Centre
kl. 19:30 Jessica Radcliffe, Scoff and Banter, Kensington
kl. 19:45 Stan Suløzmann’s Neon orchestra, Southbank Centre
kl. 20:00 Myra Melford + Lauren Kinsella, Kings Place

Fredag 23. november:
kl. 13:00 Kid Downes, Southbank Centre
kl. 13:00 Thomas Backman, Southbank Centre
kl. 19:30 Jazz Cubano! Arthuro O’Farill + Omas Sosa & Yilian Canizares + Alfredo Rodriguez, Barbican
kl. 19:30 Richard Galliano, Wigmore Hall
19:30 Phronesis + Supersilent, Southbank Centre
kl. 19:30 Lisa Ekdahl + Livio Minafra, Cadogan Hall
kl. 20:30 Julia Biel: Celebrating Billie Holiday, Pheasantry, Chelsea

Lørdag 24. november:
kl. 12:00 Pete Wareham & Ivo Neame + Hilde Marie Holsen, Union Chapel
kl. 19:00 Espen Eriksen Trio & Andy Sheppard, Pizza Express
kl. 19:30 Madeleine Peyroux, Southbank Centre
kl. 19:30 Liane Carroll & Claire Martin, St. John’s Smith Square, Dalston
kl. 20:00 James Brandon Lewis, Vortex, Dalston
kl. 21:30 Clark Tracey, 606 Club, Chelsea

Søndag 25. november
kl. 13:45 Nordic Jazz Comets: Baldvin Snær Quintet + Signe + I Just Came From The Moon + Buncealarm! + Don-Quifive, Barbican
kl. 18:00 Cyrille Aimée, Pizza Express
kl. 19:30 Abdullah Ibrahim & Ekaya w. Keyon Harrold, Barbican
kl. 20:00 Yasmin Lacey, Jazz Café, Camden