Innlegg

Tampere Jazz Happening nærmer seg

En av våre absolutt favorittfestivaler, Tampere Jazz Happening, arrangeres som vanlig første weekend I november. I år er festivalen, til en viss grad, preget av korona-restriksjoner, men vi synes de har fått på plass et spennende program, med fokus på Belgia dette året.

Og slik ser årets program ut akkurat nå:

15.9. Warm-up G-livelab: Virta (FI) & Trio Heinz Herbert (CH)
22.9. Warm-up G-livelab: Kadi Vilja Key Project (FI) & Ingibjörg Turchi Band (IS)

Torsdag 4.11.  
Klubi Spotlight on Belgium”
19.00
Echoes of Zoo
  (BE)
Nathan Daems (s), Bart Vervaeck (g), Lieven Van Pée (b) & Falk Schrauwen (dr)

Esinam (BE)
Esinam (v, fl, elec), Pablo Casella (g), Axel Gilain (b), Martin Méreau (dr, vib)

Dans Dans (BE) (bildet)
Bert Dockx (g, cassette player), Frederic Lyenn Jacques (b, keys, elec) and Steven Cassiers (dr, perc, elec)

 

Fredag 5.11.
Telakka                                                      
21.00 Jorma Tapio Kaski (FI)
Jorma Tapio (s), Janne Tuomi (dr), Eero Tikkanen (b)

21.00 Tomi Nikku 5tet (FI)
Tomi Nikku (tp), Max Zenger (as, bcl), Ilkka Uksila (vib), Vesa Ojaniemi (b), Jonatan Sarikoski (dr)

00.00 Dub Vallila (FI)
Arwi Lind (dr) Tommi Ranta (b), Samuel Abaijón (DJ, Juho Virtanen (g), Mamba Assefa (perc), Lauri Wuolio (perc), William Suvanne (s, fl), Jussi Vuorinen (tb),  Mikko Gunu Karjalainen (tp)

Pakkahuone
20:00 Linda Fredrikson Juniper (FI)
Linda Fredrikson (bs), Tuomo Prättälä (DJ), Mikael Saastamoinen (b), Olavi Louhivuori (dr)

21.30 Pepe Willberg & Jukka Eskola Statement (FI)
Pepe Willberg (v), Jukka Eskol (tp), Aleksi Ahoniemi (s, fl, g), Pope Puolitaiva (s, fl), Mikael Myrskog (p), Eero Seppä (b), Jaska Lukkarinen (dr)

23.30 Natacha Atlas (EG/GB/NOR)
Natacha Atlas (v), Alcyona Mick (p), Asaf Sirkis (dr), Andy Hamill (b), Samy Bishai (vio, viola), Hayden Powell (tp)


Lørdag 6.11,
   

Pakkahuone
14.00 Yazz Ahmed (GB)
Yazz Ahmed (tp), Martin France (dr), Ralph Wyld (vib), Dave Mannington (b)

15.45 Roberto Ottaviano – Eternal Love Quintet (IT/GB)
Roberto Ottaviano (s), Marco Colonna (cl), Alexander Hawkins (p), Giovanni Maier (b), Zeno De Rossi (dr)

17.30 New Brasilian Funk (NOR/BR)
Felipe Zenicola (b), Frode Gjerstad (as), Negro Leo (g), Paal Nilssen-Love (dr, perc), Paulinho Bicolor (cuica)

20:00 Magic Spirit Quartet (MAR/SV(DK)
Majid Bekkas (guembri, oud, v), Goran Kajfes (tp), Jesper Nordenström (keys), Stefan Pasborg (dr)

21.45 Sylvie Courvoisier Trio (US)
Sylvie Courvoisier (p), Drew Gress (b), Kenny Wollesen (dr)

23.30 Lakecia Benjamin (US)
Lakecia Benjamin (s), Zaccai Curtis (p), Lonnie Plaxico (b), EJ Strickland (dr)

Telakka

21:00 Sonic Decode (FI)
Esa Pietilä (s), Raoul Björkenheim (g), Janne Tuomi (dr, perc)

22.30 Iro Haarla Electric Ensemble (FI)
Iro Haarla (keys), Aniida Vesala (dr,perc), Ulf Krokfors (b), Sami Sippola (s), Jukka Orma (g)

00:00 Reignition (FI/IT/US/CL)
Kasperi Sarikoski (tb), Jouni Järvelä (s), Christian Li (p), Simón Willson (b), Francesco Ciniglio (dr)

 

Søndag  7.11.

Telakka
21.00 De Beren Geren (BE)
Fulco Ottervanger (p),  Lieven Van Pée (b), Simon Segers (dr)

Pakkahuone
14.00 Alexander Hawkins (GB)
Alexander Hawkins (p)

15.45 Shalosh & Daniel Zamir (IL)
Matan Assayag (dr), Gadi Stern (p), David Michaeli (b), Daniel Zamir (s, v)

17.30 John Scofield & Dave Holland (US/GB)
John Scofield (g), Dave Holland (b)

Les mer om festivalen og programmet på hjemmesiden tamperejazz.fi og følg festivalen på daglige rapporter på salt peanuts*

 

Skriv et svar