Nye skiver og bøker


flere skiver og bøker...

Våre podkaster


flere podkaster ...

Skiver du bør ha


flere anbefalte skiver...

Våre beste klipp


flere filmer...

Ledere og debattinnlegg


flere debattinnlegg...

Innlegg

Sterk start på 2020 på Klub Primi

Programmet for Klub Primi i H15 i Kødbyen i København, er klart, og det ligger an til flere spennende tirsdagskvelder i klubben i januar og gjennom VinterJazz i februar:

7.januar  Nytårskur

19:30-20:30 Free champagne + non-alcoholic

20:00 Qarin Wikström New Year’s Address

20:30 Jagd/Duelund
Maria Jagd, violin; Ida Duelund, double bass

21:30 Our Hearts as Thieves
Eliot Cardinaux, poetry, piano; Jonas Engel, reeds; Asger Thomsen, double bass; Etienne Nillesen, snare drum

22:15 New Year’s Greetings to Copenhagen
Torben Ulrich & Søren Kjærgaard live transmission from San Fransisco

22:30 Goldie Hawn
Taus Bregnhøj, layers; Lisen Larsen, layers

 

14. januar.

CarlsenKalas

Musiker og komponist Morten Carlsen fyller 70 år

19:30-20:30 Wine & Tapas

20:00 Birthday speeches performed by P.C.Asmussen

20:30 In the Flow
Michala Østergaard Nielsen, drums; Irene Becker, keys; Tomo Jacobson, double bass; Morten Carlsen, reeds

21:15 Ewa Jacobsson Solo + DJ’ing and Recycling the Future
Ewa Jacobsson, voice, electronics; Morten Carlsen, electronics

22.00 soNu Plays the Music of Wadada Leo Smith
Nina Eidsheim, voice, electronics; Gustavo Aguilar, percussion, electronics; Morten Carlsen, clarinet, taragot

22:45 Evading Definition for Half a Century
Peter Friis Nielsen, electric bass; Claus Bøje, drums; Pierre Dørge, electric guitar

 

21. januar

20:30 Corsini’s Body Waves
Agnes Grelinger, dance; Federico Corsini, double bass

21:30 Küchen/Draksler/Øyunn
Martin Küchen, saxophones; Kaja Draksler, piano; Siv Øyunn Kjenstad, drums

22:30 Teller/Lyregaard
Jørgen Teller, Levin acoustic guitar, electronics; Birgitte Lyregaard, voice

 

28. januar Doors open 19:30, release for Nils Bo Davidsen

20:30 Hverdagsforvandlinger
Nils Bo Davidsen, cello

21:30 Sui, Sui
Tanja Schlander, vocal, percussion; Lise Westzyntius, vocal; Soma Allpass, cello; Maria Dybbroe, saxophone; Julija Morgan, viola

22:30 MELT
Nicolai Kaas Claesson, double bass; Jeppe Højgaard, saxophones, clarinet; Anders Vestergaard, drums; Rasmus Kjær, piano

 

4 februar VinterJazz Warm Up

20:15 T.S. Høeg performs Vinterjazzdigte

20:30 Skyggen
Mija Milovic, keyboards, voice, guitar; Oliver Laumann, drums, percussion; Lars Bech Pilgaard, guitar, banjo

21:30 Kimestad/Gropper Synth Band
Erik Kimestad, trumpet; Philipp Gropper, tenor saxophone; Rasmus Kjær, synth; Greta Eacott, percussion, drums; Cornelia Nilsson, percussion, drums

22:30 Extemporize Orchestra
Birgitte Lyregaard, vocal; Asger Thomsen, double bass; Erik Kimestad, trumpet; Cornelia Nilsson, drums; Henrik Olsson, guitar; Ola Rubin, trombone; Carolyn Goodwin, bass clarinet; Kristian Tangvik, tuba; Maria Dybbroe, saxophone; Signe Emmeluth, alto saxophone; Nana Pi, conductor

 

11. februar VinterJazz

20:30 Sulkunen/Pontoppidan
Johanna Elina Sulkunen, vocal; Randi Pontoppidan, vocal

21:30  IKI + Pontoppidan
Randi Pontoppidan, vocal, electronics; Johanna Sulkunen, vocal, electronics; Guro Tveitnes, vocal, electronics; Anna Mose, vocal, electronics; Julie Hjetland, vocal, electronics; Kamilla Kovacs, vocal, electronics

22:30 Kahina Orchestra
Randi Pontoppidan, vocal, composition; Johanna Sulkunen, vocal, composition; Guro Tveitnes, vocal; Anna Mose, vocal; Julie Hjetland, vocal; Kamilla Kovacs, vocal; Carolyn Goodwin, bass clarinet; Mika Persdotter, viola; Anne Andersson, trumpet; Maria Dybbroe, saxophone; Ida Bach Jensen, double bass

 

18. februar  VinterJazz
Doors open 19, 4 concerts!

19:30 Swell/Anker
Steve Swell, trombone; Lotte Anker, saxophones

20:30 Nuaia
Sofie Norling, vocal, live electronics; Mika Forsling, electric guitar, mbira, hankdrum, live electronics; Michala Østergaard-Nielsen, drums, percussion, vibraphonette

21:30 Ullén/Petrini/Jernberg
Lisa Ullén, piano, Anna Petrini, recorder; Sofia Jernberg, voice

22:30 Dörner/Lyregaard/Lea
Axel Dörner, trumpet; Birgitte Lyregaard, voice; Marthe Lea, saxophones

 

25. februar

20:30 Crush String Collective
Maria Jagd, violin; Pauline Hogstrand, viola; Mika Persdotter, viola; Oda Dyrnes, cello; Julija Morgan, violin; Tove Bagge, viola

21:30 Treshold
Mette Nadja Hansen, Karoline Wallace, Joao Neves, vocals; Peter Bruun, drums; Julius Windisch, computer, piano

22:30 Draksler/Ex
Kaja Draksler, piano; Terrie Ex, electric guitar