Nye skiver og bøker


flere skiver og bøker...

Skiver du bør ha


flere anbefalte skiver...

Våre beste klipp


flere filmer...

Ledere og debattinnlegg


flere debattinnlegg...

Innlegg

Interessant høst på Nesodden

Nesodden jazzklubb ligger en halv times fergetur fra Oslo sentrum, og har de senere årene framstått som en klubb med ambisjoner og fint program. I høst presenterer de et stort spekter av artister fra solokonsert med en av norges mest kreative saksofonister, Rolf-Erik Nystrøm, via folkemusikk og poesi med Hildegunn Riise og Gudsten og «ECM»-jazz med Jacob Young til vokaljazz med Pitsj og stjernejazz med Come Shine.

Programmet for høsten er som følger:

September:

Lørdag 6.september kl.1700, Galleri Vanntårnet-Kulturisten
Rolf-Erik Nystrøm solo
Rolf-Erik Nystrøm: Saxofon

Onsdag 10. September kl.1930, Hellviktangen-Kulturisten
Hildegun Riise og Gudsten
Hildegun Riise: Vokal/tekst
Morten Stene: Fiolin, hardingfele og nøkkelharpe
J
arle Gudmundsen: piano, harmonium og perkusjon

Fredag 26.september kl.1930, Hellviktangen
Jacob Young Kvintett
Jacob Young: Gitar
Trygve Seim. Saxofon
Marcin Wasilewski: Piano
Slawomir Kurkiewicz: Bass
Michal Miskiewicz: Trommer

Oktober:

Onsdag 8.oktober kl.2000: Flasken
Whom
Njål Ølnes: Saxofon
Thomas Litleskare: Trompet
Stian Andersen: Bass
Andreas Wildhagen: Trommer

Torsdag 16.oktober kl.1930, Hellviktangen
Come Shine (bildet)
Live Maria Roggen: Vokal
Erlend Skomsvoll: Piano
Sondre Meisfjord: Bass
Håkon Mjåset Johansen: Trommer

Lørdag 25.oktober kl.1700, Galleri Vanntårnet:
Vilde&Inga
Vilde Sandve Alnæs: Fiolin
Inga Margrete Aas: Bass

Onsdag 29.Oktober kl.2000, Flasken
Nypan Trio
Øyvind Nypan: Gitar
Daniel Formo: Hammondorgel
Truls Rønning,: Trommer

November:

Onsdag 12.november, kl.2000: Flasken:
Radius
Vidar Johansen: Bassklarinett/sax
Tine Asmundsen: Bass
Ståle Liavik Solberg: Trommer

Lørdag 22.november kl.1700, Galleri Vanntårnet
Mattis Kleppen solo
Mattis Kleppen: Bass

Onsdag 26.November kl.2000, Flasken
Andreas Haddeland Trio
Andreas Haddeland: Gitar
Lars Tormod Jenset: Bass
Ulrik Ibsen Thorsrud: Trommer

 Desember:

Lørdag 13.desember kl.1700: Galleri Vanntårnet:
Pitsj
Anja Eline Skybakmoen: Vokal
Ane Roggen: Vokal
Ida Roggen: Vokal
Anine Kruse: Vokal
Benedikte Kruse: Vokal